Exkurze žáků oboru keramická výroba - druhý ročník - 18. 12. 2014

Ve čtvrtek 18.12. 2014 jsme navštívili se žáky oboru keramická výroba Galerii Drátenictví v Ostromeči. Tuto galerii založila paní Soukupová, která studovala řemeslo drátenické a také se mu plně věnuje a aktivně pracuje nejen na vázání keramiky a tvorbě drobných drátenických výtvorů, ale také na velkých zakázkách a výstavách. V galerii je možné vidět ukázky předmětů, které sahají za rámec řemeslných snach, které jsou uměleckými díly. Paní Soukupová kombinuje různé materiály - keramické prvky, plech, sklo nebo přírodniny a provázáním v celek dává vyniknout materiálové konfrontaci. Malované talíře a porcelánové misky proměňuje v dekorativní mísy a praktické závěsy na stěnu či poličky. Dozvěděli jsme se toho hodně o tomto téměř zapomenutém řemesle - jak se pozná rukopis dráteníka, co vše lze drátovat, jaké typy opletů existují a další zajímavosti z oboru tak blízkého našemu – keramice. V galerii je možné výrobky paní Soukupové zakoupit. Využili jsme toho a naši blízcí dostanou pod vánoční stromeček originální dárek z tvorby paní Soukupové.

Zpracovala: Marcela Jeřábková

Drátenictví - keramická výroba