Exkurze oboru Pečovatelské služby

Žáci prvního a druhého ročníku oboru Pečovatelské služby navštívili dne 6.2.2015 Centrum sociálních služeb v Domažlicích.

Ráno jsme se sešli v Domažlicích u autobusového nádraží poblíž Centra sociálních služeb. Přivítala nás vedoucí zdravotního úseku paní Pillmannová. Poté nás provedla celým zařízením. Začali jsme prohlídkou od pátého patra směrem do přízemí. Každé patro je vymalováno jinou barvou, aby se zde klienti snáze orientovali. Také nám poskytla opravdu velice zajímavou přednášku o tomto zařízení, jeho personálu a klientech. Mnoho příběhů ze života klientů nám velice zpříjemnilo celou přednášku. Vysvětlila nám, jaké služby poskytují a co vše pro své klienty dělají. Po prohlídce CSS jsme se rozloučili s paní Pillmannovou a šli jsme se podívat do MCS na žáky 3. ročníku, kteří zde vykonávají svouji praxi. Došli jsme se podívat i do DPS pod bránu. Společně jsme se ještě prošli po náměstí, poseděli jsme společně v cukrárně a potom jsme se rozešli na autobusy a vlaky.

Exkurze proběhla bez obtíží, žáci byli seznámeni s prostředím, kde budou v budoucnosti vykonávat své praxe. Žákům se na exkurzi líbilo, projevovali zájem o problematiku CSS, měli mnoho zajímavých otázek na které jim paní Pillmannová ochotně odpovídala.

Vypracovala: J. Korecká

Exkurze CSS Domažlice