Návštěva Centra vodní zábavy

-praktická škola dvouletá

V pondělí 16.2. 2015 jsme jeli se žáky PŠ 2 do Kdyně do Vodního centra zábavy. V bazénu nám umožnili zahájit plavání již hodinu před otevírací dobou, takže jsme měli bazén jenom pro sebe. Žáci byli poučeni o bezpečnosti v bazénu a pohybu kolem něj a pak jsme plně využili příležitosti si zaplavat, zaskákat, sjet tobogán nebo masáže podvodními tryskami. Ve Kdyni jsme před plaváním navštívili Muzeum příhraničí, kde jsou ukázky řemesel a historie příhraničí. Nejvíce nás zaujala expozice modrotisku. Vyřezávaná razidla nám připomínala naší oblíbenou keramiku. Takovými razidly by se hliněné nádoby krásně zdobily. Před odjezdem zpět do Poběžovic jsme se posilnili párkem v rohlíku a výborným čajem v místní cukrárně.

Zpracovala: Marcela Jeřábková

Muzeum příhraničí Kdyně