Procházka po naučné stezce v Horšově

V rámci cvičení v přírodě v pondělí 25. května 2015 navštívili žáci našeho odborného učiliště oboru v Horšově. Jednačtyřicet žáků a šest učitelek si dali ráno sraz u nákupního střediska Penny.

Cílem byla návštěva minizoo v horšovském školním statku a procházka po naučné stezce v oboře. „Žáci se rozdělili do 7 skupin. Připravili jsme pro ně několik vědomostních testů, za které získávali body,“ uvedla učitelka Jitka Korecká.

„Cesta to byla dlouhá, nuda ale nebyla, protože jsme plnili úkoly. Navštívili jsme statek a podívali se na krávy i do malé ZOO. Pak jsme šli na Annaburk, kde jsme pekli buřty. U ohně jsme měli poslední úkol, a to vyhledat na mapě Horšovského Týna některá školská zařízení a kostely,“ popisuje akci Kristýna Kalousová. „Domnívám se, že ty úkoly nebyly až tak lehké, asi jak pro které skupiny. Všechny testy pro nás připravily paní učitelky J. Příbková a J. Korecká,“ řekla Soňa Chomátová.

Vítězné družstvo ve složení Anička Nováková, Jarka Vávrová, Verunka Šůsová, Ema Končalová, Petra Veselá a Míša Hanischová si nejprve začernilo popelem tvář a po ukončení soutěže bylo odměněno čokoládami. „Na konci byla pěkná legrace. Družstvo, které mělo nejméně bodů, muselo nést vítěze na zádech asi 200 metrů,“ dodává s úsměvem na tváři Zita Horváthová. „Počasí nám přálo, bylo krásně. V pravé poledne jsme byli zase zpátky v Horšovském Týně,“ doplnil Marian Levý.

Zpracovala J. Příbková

Plnění úkolů