Beseda na ÚP Domažlice

Dne 11. 5. 2015 studenti 3. ročníků všech oborů si byli vyslechnout informace o funkci úřadu práce. Veškeré informace nám podala paní Markéta Kopečná DiS., která zde pracuje v oblasti poradenské činnosti. Na úvod je seznámila s dobrovolnou registrací na úřadě práce a možnostmi hledání a nabídek práce přes úřad práce a nutnost dostavovat se na schůzky, jinak hrozí vyloučení z evidence úřadu práce. Registrace osobám zajišťuje hrazení zdravotního pojištění, možnost zaplacených rekvalifikací a po odpracování jednoho roku během dvou let i finanční podporu několik měsíců. Studenti se seznámili s tím, jak být připraven na pohovor, jak sepsat životopis, s jakou částkou mají počítat při nástupu, atd. Připravila jim k nahlédnutí aktuální nabídku míst s finančním ohodnocením. Seznámila je s možností pracovat v Německu, když se jazykově domluví na základní úrovni.

Zpracovala: Mgr. Jaroslava Kubecová

Úřad práce Domažlice