Exkurze pro žáky oboru keramická výroba

V úterý 26.1. 2016 byli žáci prvního ročníku oboru keramická výroba na exkurzi v prodejně obkladů a dlažeb Aquamat firmy Hrbáček v Domažlicích, která nabízí kompletní sortiment firmy Lasselsberger, tedy Obklady a dlažby Rako, Keramiku Horní Bříza, Keramiku Chlumčany, obklady ze Španělska a Německa a sanitární keramiku Ravak, Sanitec, Jika, Teika a Kaldewei. Vedoucí prodejny paní Černá nám udělala přednášku o kvalitách surovin daného dovozce, které mají zásadní vliv na vlastnosti keramických výrobků. Seznámila nás s firmami, zabývajícími se výrobou obkladových materiálů a předvedla nám vzorky obkladů a dlažeb. Pro žáky byla exkurze přínosem, protože si zopakovali vědomosti z předmětu Technologie a Keramické materiály, které spolu s názornou ukázkou výrobků prohloubila jejich odborné znalosti.

V dubnu 2016 bude v Domažlicích společností Hrbáček s.r.o. otevřena velká vzorkovna obkladů a dlažeb a sanitární keramiky, kam jsme zváni a kam se rádi přijedeme podívat.

MgA. Marcela Jeřábková