Žáci obsadili druhé místo

Jiří Struček, náměstek hejtmana pro oblast školství, sportu a cestovního ruchu a Jaroslava Havlíčková, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu předali Odborné škole v Horšovském Týně ocenění za druhé místo v soutěži ´Nejúspěšnější škola v soutěžích ve školním roce 2015/2016 v kategorii střední odborná učiliště´.

Naše škola se zúčastňuje krajských i celonárodních soutěžních klání. „ Soutěž vyhlašuje kraj každoročně, ale nám se ocenění dostalo poprvé. Je to zásluhou učitelů Odborné školy. Pořádat soutěže, nebo se soutěží účastnit znamená mnoho práce mimo běžné povinnosti, náročnou přípravu učňů či zorganizování soutěže,“ uvedla ředitelka školy Mgr. Jana Tomášková.

„Netradiční karafiát, Jarní kuchařská soutěž, Zlatá vařečka, Zdobení perníčků, Selské baroko, Řemeslo má zlaté dno, Abilympiáda, Turnaj v malé kopané a Chodské kvítí, to byly soutěže, kde naši učni předvedli své dovednosti z oblasti studovaných oborů,“ dodala zástupkyně ředitelky Mgr. Jaroslava Kubecová s tím, že organizátorem poslední zmiňované soutěže je již po jedenácté právě horšovskotýnská Základní škola a Odborná škola.

J. Příbková

Ocenění ZŠ a OŠ H. Týn