Soutěže Plzeň

11. 4. 2018

Dne 11. dubna 2018 Odborná škola výroby a služeb v Plzni pořádala dvě soutěže.  Naše škola ZŠ a OŠ Horšovský Týn připravila tři družstva.

„Jarní kuchařské soutěže“ na téma: Pocta zahradnickému řemeslu se účastnila dvě naše družstva – družstvo žákyň oboru pečovatelské služby, které se umístilo na 4. místě a družstvo žákyň oboru potravinářská výroba se zaměřením na cukrářské práce, které se umístilo na krásném 3. místě.  Soutěžilo se v přípravě studených předkrmů obsahujících rybu, přípravě složitého salátu s použitím zahraniční potraviny a přípravě stolu na téma „zahradní slavnost“.

„Ne“tradičního karafiátu na téma: Pocta kuchařskému řemeslu se účastnilo jedno naše zahradnické družstvo, které se umístilo na 5. místě. Soutěžní úkoly byly – uvázat kytici pro mistra kuchaře a přízdoba jeho vařečky, vytvořit květinovou kuchařskou čepici a prostřít stůl pro manželský pár.

Soutěže Plzeň