ABILYMPIÁDA pro děti a mládež Praha

14. května 2016 se žáci ZŠ a OŠ Horšovský Týn zúčastnili 15. ročníku Abilympiády pro děti a mládež v Praze, která se konala v areálu Jedličkova ústavu v Praze na Vyšehradě.

Abilympiáda byla motivována 700. výročím narození Karla IV., českého králea římsko – německého císaře. Výročí narození Otce vlasti Karla IV. se také odrazilo v jednotlivých soutěžních disciplínách (např. cukrářství a studená kuchyně – královská hostina; korálkování – šperky pro královnu; lego – královský hrad; malování – portrét Karla IV., malování na sklo – talíře a mísy na královskou hostinu apod.).

Žáci OŠ soutěžili v aranžování květin a jejich úkolem bylo naaranžovat květiny do dvou květníků. Jeden květník na královský stůl a druhý květník do chalupy v podhradí.

Martin Šesták                          1. místo

Jana Bártová                           3. místo

Irena Syrová                           čestné uznání

Žáci ZŠ praktické soutěžili v disciplíně práce se dřevem a ve vyšívání.

Ze dřeva soutěžící vyráběli kuš.

David Červeňák                     1. místo

Dívky vyšívaly královskou korunu.

Pavlína Michálková                1. místo

Daniela Radičová                   2. místo

Děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy.

Zpracovala: Mgr. Anna Baštářová