Krajské kolo

lehkoatletického čtyřboje

v Tachově

Minulý čtvrtek, tj. 26. 5. 2015 se uskutečnilo navazující krajské kolo lehkoatletického čtyřboje v Tachově. Celkem se zúčastnilo šest okresů z celkových sedmi. Okres Domažlice reprezentovaly dvě trojčlenná družstva, a to konkrétně jedno dívčí a jedno chlapecké. Za zmínku rozhodně stojí, že všechny tři děvčata a dva chlapci jsou žáky naší OŠ a ZŠ v Horšovském Týně.

Po příjezdu na městský stadion do Tachova, proběhlo slavnostní zahájení soutěže s pronesením slibu ze strany všech závodníků o čestném a spravedlivém způsobu závodění a o toleranci a respektu ke svým soupeřům. Poté už celé dopoledne patřilo pouze závodníkům a jejich zápolení v jednotlivých disciplínách, které byly řízeny a posléze hodnoceny na velmi profesionální úrovni. To však lze říci o celkové organizaci celého dne, která byla pro všechny přítomné velmi milým a vítaným překvapením, jelikož by se mohla rovnat na úroveň mnohem větších závodů s dlouholetou tradicí.

Jak byl závod zahájen, tak byl se vší čestností i ukončen, a to s velkým úspěchem pro naši školu, jelikož dva žáci se přímo kvalifikovali na národní kolo, které proběhne 15. – 17. června v Kladně. Aby toho ocenění pro naši školu nebylo málo, tak obě soutěže družstev vyhrály týmy okresu Domažlic, jež byly výhradně tvořeny žáky naší domovské školy. Konkrétnější informace o jménech závodníků a o výsledcích naleznete v přiložených tabulkách níže.

Mgr. David Šenigl, pedagog

Celkové výsledky jednotlivců (dívky/chlapci)