Školní výlet II. stupně do Mariánských Lázní

V úterý, tj. 14. 6. proběhl celodenní školní výlet, jehož cílovým bodem bylo krásné lázeňské město Mariánské Lázně. Už při ranním odjezdu na místo určení byla z žáků patrná zvýšená hladina očekávání a vzrušení, kterou navíc podpořilo příjemné letní počasí.

Na místo určení jsme dorazili okolo 9:00 hod. ranní a první zastávkou pro nás bylo seznámení se s malebným a vzorně upraveným městským parkem v centru vyhlášené lázeňské destinace. Poté už následoval krátký přesun ke kabinové lanovce, kterou jsme se dopravili na nejvyšší místo okolí – vrch Krakonoš (759 m n. m.). Zde jsme měli na programu návštěvu parku Boheminium známého svými modely miniatur předních kulturních památek České republiky. Po velice příjemné návštěvě parku jsme se vydali po svých zpět do Mariánských lázní ke zpívající fontáně, jež se vždy rozezní v lichou hodinu. Zážitek to byl mimořádný a to jak pro žáky, tak i pro všechny přítomné, pro něž to byla první zkušenost s touto mariánskolázeňskou atrakcí.

Výlet byl zakončen procházkou podél kolonády a návštěvou malebného obchůdku s tradičními lázeňskými oplatkami, kde byl žákům povolen hodinový rozchod. Většina žáků ho využila dle vlastní libosti bez jakýchkoliv nejasností či problémů. V tomto duchu lze však hodnotit celý průběh výletu, který proběhl bez výraznějších zádrhelů. Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným žákům, panu řidiči a v neposlední řadě mé kolegyni za optimálně strávený den v jejich přítomnosti.

Mgr. David Šenigl, pedagog

Zpívající fontána