Státní hrad a zámek Horšovský Týn

logolink

Zámek

Stolování

Ve dnech 17. a 19. května 2016 jsme, my dívky druhého stupně, navštívily zámek v Horšovském Týně okruh kuchyně a sklady.

Viděly jsme zámeckou kuchyň, kde se vařilo pro šlechtu. Překvapilo nás množství různě velikých hrnců a kastrolů, dřevěná lednička s nádobou na led, formy na bábovky, formy na cukroví, nože, nádobí, zdobičky na koláče a dorty, místo pro odpočinek a dětský koutek pro děti kuchařek.

V zámecké pekárně nás nejvíce zaujala pec na chleba a koláče.

V zámeckém skladu jsou umístěny různé květináče, hračky, knihy, betlémy, talíře, kočárky, loutky, panenky, první psací stroj atd.

Po prohlídce zámecké kuchyně jsme seběhly do Zámecké restaurace na náměstí. Byla pro nás připravena slavnostní tabule. Měli jsme objednaný smažený kuřecí řízek se zeleninovou oblohou. K řízku nám číšnice přinesla na třech talířích krokety, hranolky a smažené bramborové lupínky. Pití jsme si objednávaly samy.

Zpracovaly žákyně II. stupně ZŠ praktické