Krajské kolo  lehkoatletického čtyřboje               v Tachově

vlajka obce Tachov

Minulý pátek, tj. 26. 5. 2017 se uskutečnilo krajské kolo lehkoatletického čtyřboje v Tachově. Celkem se zúčastnilo všech sedm územních celků (okresů) Plzeňského kraje. Okres Domažlice v tomto školním roce reprezentovalo více závodníků než je obvyklé. Důvodem bylo nekonání se školního kola, což mělo za následek, že ZŠ a OŠ Horšovský Týn reprezentovalo kompletní družstvo složené ze tří chlapců a tří dívek.

Po příjezdu na městský stadion do Tachova proběhlo slavnostní zahájení soutěže s pronesením slibu ze strany všech závodníků o čestném a spravedlivém způsobu závodění a o toleranci a respektu ke svým soupeřům. Poté už celé dopoledne patřilo pouze závodníkům a jejich zápolení v jednotlivých disciplínách, které byly řízeny a posléze hodnoceny na velmi profesionální úrovni. To však lze říci i o celkové organizaci celého dne, která byla pro všechny přítomné velmi milým a vítaným překvapením, jelikož by se mohla rovnat úrovni mnoha větších závodů. Za zmínku rovněž stojí, že proběhl již 51. ročník a doufejme, že u tohoto čísla toto tradiční sportovní klání mezi studenty se speciálními vzdělávacími potřebami neskončí.

Jak byl závod zahájen, tak byl se vší čestností i ukončen, a to s velkým úspěchem pro naši školu, jelikož student David Červeňák se v kategorii starší žáci celkově umístil na skvělém 2. místě a v kategorii starší žákyně se rovněž naše studentka Štefánia Saksonová celkově umístila na stupních vítězů, a to na krásném 3. místě.  Oba tyto výsledky by stačily našim studentům na postup na republikové kolo, ale bohužel se v tomto školním roce z organizačních důvodů nekoná, což je velká škoda, jak pro ně samotné, tak i pro samostatnou budoucnost tohoto závodu. Konkrétnější informace o jménech závodníků a o výsledcích naleznete ve výsledkových tabulkách, které zde budou umístěny ihned, jak budou k dispozici od organizátorů krajského kola.

Mgr. David Šenigl, pedagog

výsledky disciplin chlapci                       výsledky disciplin dívky

výsledková listina chlapci                       výsledková listina dívky