POVĚSTI ČESKÉ ANEB POHÁDKY POD ŘÍPEM

DIVADLO EVY HRUŠKOVÉ A JANA PŘEUČILA

Muzikálové zpracování českých pověstí z dílny renomovaných autorů - Zdeňka Bartáka a Jiřího Chalupy! Pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ - PŘEUČIL zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Situace jednotlivých scének vtipně dokreslují písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu - všechny tyto tři postavy ztvární na jevišti samy děti. Publikum se naučí novou píseň o kněžně Libuši: Libuši to sluší! Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili a poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní ?Pověsti české? , jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.