ZŠ a OŠHoršovský Týn

KA 08 Zapojení odborníků z praxe do výuky technických a přírodovědných předmětů

V rámci projektu spolupracujeme s odborníky, kteří mají vazbu na obor Tesařské práce a obohatí výuku našich žáků a žáků zapojených základních škol o aktuální informace o vývoji oboru a používaných technologiích.

V této KA se odborníci z praxe věnovali žákům zapojených škol na besedách, v kroužku pro žáky SŠ Zlaté ruce a ve třech kroužcích pro žáky ZŠ Zlaté ručičky, Zlaté ručičky - naučná stezka dřevin a Zlaté ručičky - lodní dřevostavitelství. Celkově se odučilo 128 hodin.V rámci této aktivity žáci besedovali s odborníky z oblasti přírodovědy (lesní pedagog, správce zám. parku v H. Týně, zahradník) a z oblasti techniky (tesař, historik). Výše uvedené kroužky navštěvovali odborníci a seznámili je se základními druhy stromů, s jejich plody, využitím a dalšími zajímavostmi. Hlavně je učili stromy prakticky poznávat. Žáci kroužku Zlaté ručičky - naučná stezka dřevin se zapojili aktivně spolu s odborníky do zajišťování montáže označování jednotlivých druhů stromů naučné stezky v zámeckém parku v Horšovském Týně.

Návštěvnost:

ONLINE:2