Modernizace vybavení pracoven

Projekt "Modernizace vybavení pracoven pro malířské a natěračské práce"

Dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad

• Reg. číslo projektu: CZ.1.14/2.4.00/34.03292
  • Celkové výdaje na projekt: 2 541 005 Kč
  • Realizace: červen 2014 – červenec 2015

Hlavním cílem projektu je moderně vybavit dílnu, pracovnu a učebnu, aby vycházející absolventi získali zkušenosti při využívání moderních technologických postupů a ovládali používání malířských a  natěračských materiálů a byli plně připraveni do konkurenčního prostředí pracovníků firem, případně se mohli stát samostatně výdělečně činnými pracovníky.

Výstupy projektu:

Projekt jako takový je zaměřen na nákup nového vybavení, nástrojů, nářadí a pomůcek, které umožní škole realizovat modernizované vzdělávací programy reagující na současné trendy a technologie v praxi.

Modernizovány budou dílna, pracovna i učebna oboru Malířské a natěračské práce.

Další cíle projektu:

Vývoj v malířském a natěračském oboru je velice významný, co se týče ekologie, ale i ve složení nových nátěrových hmot, proto škola chce rozšířit obsah výuky i na získávání moderních informací oboru vybavením učebny moderní počítačovou technikou i odpovídajícím softwarem.

Škola chce, aby si žáci, kteří patřili na základních školách mezi průměrné až podprůměrné, osvojili vlastnosti vedoucí k samostatné odborné elektronické komunikaci v oboru, a tím získali možnosti uplatnění na trhu práce.

Specifické cíle projektu:

• zajištění plnění školního vzdělávacího programu

• iniciovat změnu práce učitelů odborných předmětů

• vybavit pracoviště vybavením pro potřeby výuky teoretických i odborných předmětů

• připravit vyučující teoretických i odborných předmětů na využití této techniky

• kvalitou výuky a jejím propojením s aktuálním děním v praxi motivovat učně k setrvání v oboru

• kvalitou výuky a jejím propojením s aktuálním děním v praxi motivovat uchazeče o studium, k vyššímu zájmu o školu

Realizace projektu má pro studenty následující přínosy:

• jednoznačné zvýšení motivace učňů a zájmu rodičů k výběru řemeslného oboru

• zkvalitnění výuky

• rozšíření teoretické a praktické výuky učňů

• doplnění a zlepšení vybavení školy

• nové moderní diagnostické přístroje a výukové panely

• větší univerzálnost absolventů - jednodušší uplatnění na trhu práce

• zlepšení image školy a zvýšený zájem o technické obory

Účel projektu:

Základní myšlenkou projektu je zvýšení kvality výuky odborných předmětů modernizací vybavení dílny, pracovny i učebny, kde si studenti poznatky získané v teoretické výuce na praktické úrovni ověří, vyzkouší a upevní.

Partnerem projektu je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský Týn, Littrowa 122 (http://www.sos-souhtyn.cz/).

CELKEM:702019

Přehlídka zájmové činnosti